پیمایش بازارهای گردشگری زنجان در ایام نوروز

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد خدمات سفر استان زنجان بر پیمایش بازارهای گردشگری زنجان در ایام نوروز تأکید کرد.

IMG_869200603-10-2015

«غلامرضا نجفلو» در منطقه زنجان، گفت: همزمان با ایام نوروز پروژه‌های تحقیقاتی مختلفی در سایت‌های تاریخی استان زنجان انجام شد که نمونه آن را می‌توان انجام پروژه پیمایش بازار گردشگران نوروزی دانست.

وی افزود: این پروژه با هدف تعیین بازارهای گردشگر‌فرست استان انجام شد که میزان شب اقامت و دلایل سفر به استان، شیوه‌های اقامت، جاذبه‌های بازدید ‌شده و تصمیم‌گیرندگان سفر، از مهم‌ترین سئوالات مطرح شده در این پیمایش است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در این پیمایش که در قالب ۲۰ سئوال انجام شده است، مواردی چون برخورد کارکنان اداری، ترافیک شهری، نظافت و پاکیزگی شهری، امنیت، قیمت و سایر موارد ارزیابی شده است.

وی اظهار کرد: این پیمایش همراه با نظرسنجی سازمان مرکزی در چهار سال گذشته از سال ۹۱ آغاز شده است و نتایج آن تا چند روز آینده اعلام خواهد شد.

وی در خصوص حضور راهنمایان گردشگری استان در ایام نوروز در سایت‌های تاریخی، گفت: برای پنجمین سال متوالی، راهنمایان متخصص در حوزه گردشگری برای ارائه خدمات به مسافران در زنجان مشغول به کار شدند.

نجفلو تصریح کرد: راهنمایان گردشگری در موزه‌ها و اماکن تاریخی و مراکز اطلاع‌رسانی استان زنجان استقرار داشتند که فعالیت گسترده این گروه در زمینه اطلاع‌رسانی، سبب جذب گردشگر و افزایش میزان اقامت گردشگران شده است.

وی یادآور شد: در زمینه اطلاع‌رسانی به مسافران نوروزی بیش از ۲۰۰۰ مترمربع بیلبورد و بنر در سطح استان نصب شده و سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر نیز در این زمینه با اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همکاری داشته‌ است.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!