اقامت شبانه بیش از ۴۰۰۰ گردشگر در طارم

معاون فرماندار طارم از اقامت شبانه بیش از ۴۰۰۰ نفر در این شهرستان در ایام نوروز خبر داد.

«ستار صفری» در منطقه زنجان، گفت: بر اساس آخرین آمار ستاد مرکزی خدمات سفر از ۲۹ اسفندماه تا ۱۴ فروردین‌ماه امسال، ۴۳۴۶ نفر گردشگر در شهرستان طارم اقامت شبانه داشته‌اند.

الف

وی افزود: بر اساس نتایج بررسی‌ها می‌توان گفت میزان اقامت شبانه گردشگران در شهرستان طارم نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو برابر شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: دلیل این افزایش اقامت را می‌توان فضای مجازی و فعالیت مردم روستاهای هدف گردشگری در فضای مجازی دانست، به‌گونه‌ای که روستاهایی مانند روستای شیت دارای وب‌سایت اختصاصی هستند.

معاون فرماندار طارم اظهار کرد: با توجه به شرایط جوی که در ابتدای سال با آن مواجه بوده‌ایم میزان حضور گردشگران کاهش یافت که در صورت خوب بودن آب و هوا قطعاً میزان حضور گردشگران افزایش می‌یافت، چون با وجود اینکه شرایط جوی شهرستان طارم نیمه گرمسیر بوده اما دارای راه ارتباطی کوهستانی است.

صفری تصریح کرد: با توجه به آغاز فصل بهار و ییلاقات زیبای شهرستان طارم علاو‌ بر طبیعت‌گردان، خانواده‌های زنجانی نیز بیشتر روزهای تعطیل خود را در طارم می‌گذرانند، از این‌رو توصیه می‌شود علاوه‌بر روستاهای گرشگری همچون روستای شیت حضور در سایر مسیرهای گردشگری را نیز در برنامه خود قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود طبیعت‌گردان و خانواده‌های زنجانی محور کلوییم – کلوچ که از روستاهایی همچون انذر و گوهر عبور می‌کند، شیرین‌سو، پاسار، ده بهار، لهنه و زرده را که دارای چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌ای هستند را در مسیر گردشگری خود قرار دهند.

معاون فرماندار طارم یادآور شد: مکان‌هایی چون سد طبیعی کردآباد، ییلاقات آب‌بر با چشم‌اندازهای زیبا می‌توانند خاطرات خوشی را در روزهای بهاری برای خانواده‌ها برجا بگذارند.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!